Domus Medica

“Domus Medica” alebo inak  Dom Zdravia: je zdravotnícke zariadenie zamerané na poskytovanie služieb integrovanej medicíny, pričom jej lekársky riaditeľ MUDr. Franco Mastrodonato je jedným z najväčších národných odborníkov v danej oblasti.

 

Zariadenie sa zrodilo z tridsaťročných skúseností v oblasti všeobecnej lekárskej praxe a najmä tradičnej prírodnej medicíny. Vznik si vyžiadali pacienti, ktorí prichádzajú do nášho zariadenia z celého Talianska a mnohých krajín sveta, preto sa im snažíme ísť v ústrety a v ústrety ich individuálnym potrebám. Okrem fyzio - termálneho centra sa tu nachádzajú príjemné a harmonické ambulancie, v ktorých sa spája poskytovanie špičkových zdravotníckych služieb s prítomnosťou vysoko kvalifikovaných pracovníkov, čo nám umožňuje poskytovanie dlhodobej liečby a starostlivosti. 

 

Prostredie nášho zariadenia neobsahuje nijaké prvky, ktoré by pripomínali nemocničné prostredie, alebo kliniku. Pacienti majú naopak možnosť absolvovať ponúkané kompletné a pravidelné liečenie a kúry, pričom môžu byť ubytovaní v prostredí, ktoré pripomína nádherný Domus Hotel.

 

 

 

 

 

 

 

 

Balneoli je historický názov malého mestečka Bagnoli, v ktorom sa nachádza celé naše zariadenie. Legenda hovorí o tom, že mestečko založil rímsky rytier a šľachtic, ktorý sa zvykol okúpať “tam, kde boli vody riečky Trinum najbohatšie na minerály” a prvé obydlia vznikli okolo termálnych prameňov, preto bolo osídlenie pomenované Balneoli.

Termálne vody, s výnimkou niekoľkých rozptýlených malých zdrojov v tejto oblasti, sa stratili, ale na počesť antickej tradície a za pomoci moderných technológií boli v rámci zariadenia postavené liečebné termálne SPA kúpele s minerálnymi vodami. Tým sa ponúkla možnosť absolvovať liečebné a blahodarné programy pre problémy reumatického charakteru, na liečenie dýchacích ciest, kožných a obehových problémov.

Celé zariadenie sa rozprestiera na ploche cca 500 m2, zaodeté do pompejských farieb v modernom prevedení, čím vzniklo zvláštne kúzlo, ktoré dotvára jedinečnú atmosféru. Areál okrem štandardných liečebných procesov  ponúka rôzne výhody a služby, pri ktorých je prvotným zámerom dosiahnutie duševnej rovnováhy a psychického pokoja: biosolárium, infra- termo terapiu, fyto termoterapiu, hydro -ozón terapiu, termálne kúpele, haloterapie, parné a soľné terapie, bylinné kúpele vo vani, hydrotermálnu cestu, emocionálne sprchy s aromaterapiu a kolor terapiu, bahenné a bylinné zábaly, masážne terapie, masáže vo vode. Návštevníci a pacienti majú  pocit pobytu v luxusných kúpeľoch.

 

Návštevníkovi je, ale okamžite zrejmý rozdiel oproti bežným kúpeľom, jednak z hľadiska kvality a druhu výkonov, ale hlavne  z dôvodu prítomnosti profesionálnych odborníkov z danej oblasti, ktorí pracujú v súčinnosti s lekárskym vedením a pod ich dohľadom, čo nám umožňuje ponúknuť pacientovi a hosťovi inovatívne, komplexné služby ušité každému klientovi individuálne na mieru jeho zdravotného stavu, ktoré sú navrhnuté tak, aby uspokojili nielen dopyt po zdraví, ale aj po získaní dobrého duševného a fyzického odpočinku.

 

http://www.domusmedicabagnoli.it