IMUNITA

 

INFLUEL

Výživový doplnok

 

 

Influel sú prírodné bylinné zmesi a kvetinové komplexy (esencie) vyvinuté na Posilnenie imunitného systému, zmierňuje symptómy pri chrípke a prechladnutí, uľahčuje rekonvalescenciu, podporuje odstraňovanie toxínov po liečbe.

 

 

 

Vlastnosti a indikácie

 

  • protizápalový, analgetický a antipiretický účinok

  • antiseptický účinok, pôsobí ako bariéra proti vonkajšim mikrobiálnym vplyvom

  • stimulácia a úprava imunitného systému

  • posilňuje imunitný systém, zabraňuje a lieči symptómy pri chrípke a prechladnutí, uľahčuje rekonvalescenciu, podporuje odstraňovanie toxínov po liečbe.

  • prevencia a liečba chrípky, para chrípky a ich bakteriálnych komplikácií. Pri respiračných infekciách.

  • ako doplnok pri antibiotickej liečbe bakteriálnych infekcií.

  • zacielený na posilnenie imunitnej reakcie organizmu.

 

 

 

Vybrané zloženie:

 

Vŕba biela (Salix alba L.)

Rastlina je známa pre svoje antipyretické, protizápalové, antireumatické a antispazmatické účinky. Obsahuje salicín, ktorý pôsobí ako liečivo: po orálnom podávaní sa hydrolyzuje na úrovni tráviaceho traktu na glukózu a saligenín, a práve saligenín sa neskôr v krvnom obehu metabolizuje na kyselinu salicylovú.

 

Lipa malolistá (Tilia cordata Miller)

Jej použitie sa odporúča pri prechladnutiach, horúčkach a reumatických ochoreniach, rovnako aj proti kašľu a pri kataroch dýchacích ciest. Rastlina má tiež sedatívny účinok pri stavoch nervového napätia.

 

Baza čierna (Sambucus nigra L.)

Pre jej diuretický a odvodňovací účinok sa používa pri reumatických zápalových ochoreniach, a v prípade zápalových respiračných chorôb.

Hlien pôsobí ako zmäkčovadlo, flavonoidy majú proti zápalový a diuretický účinok. Mnoho klinických štúdií zároveň dokazuje, ako účinne pôsobí Baza čierna pri zápale priedušiek, prínosových dutín, v prípade suchého kašľa a zápale hrdla.

 

Tymian (Thymus vulgaris L.)

Tymian bol vždy známy pre svoje dôležité antiseptické účinky, účinky proti kašľu, na vykašliavanie,  a proti kŕčovým stavom.  Hlavne jednomocný fenol tzv. tymol je najvýznamnejším baktericídnym a fungicídnym činidlom, preto sa považuje za výrazný dezinfekčný prostriedok.

 

Škorica (Cynnamomum zeylanicum Nees)

Esenciálny olej zo škorice má výrazné antiseptické, antimikrobiálne, adstringentné a paraziticídne účinky. Niekoľko experimentov preukázalo významný účinok voči baktériám ako Staphylococcus aureus, Escherichia coli a Candida albicans.

 

Klinčeky (Eugenia caryophyllus Thunb.)

Klinčeky majú antiseptické a antibakteriálne účinky, pôsobia  proti kŕčom a tiež ako lokálne anestetikum.

 

Propolis

Má silnú antivírusovú aktivitu: zabraňuje množeniu a opakovaniu rhinovírusov a chrípkového vírusu. Preto sa odporúča jeho použitie pri prevencii a liečbe chrípky a chorôb z prechladnutia. Propolis má tiež, antibakteriálne vlastnosti: obzvlášť aktívny proti baktériám ako Staphylococcus aureus, Bacillus spp., Corynebacterium spp., Salmonella spp., Shigella spp., E. coli, Proteus vulgaris. Mechanizmus pôsobenia propolisu je veľmi odlišný od klasických antibiotík: v skutočnosti Propolis v baktériách preorganizuje cytoplazmy, plazmatické membrány a bunkovú stenu, spôsobí  čiastočnú bakteriolýzu a zamedzí proteínovej syntéze.

 

Echinacea (Echinacea angustifolia DC. Heller)

Predpokladá sa, že spektrum jeho účinku stanovuje zvýšenie endogénnej obrany, a to prostredníctvom nešpecifickej stimulácie imunitného systému, najmä aktivácii fagocytózy a stimulácio ich fibroblastov. Odporúča sa používať pri liečbe opakujúcich sa infekcií dýchacích ciest a dolných a močových ciest. Klinická štúdia preukázala, že rastlina má priaznivý vplyv na zníženie doby trvania ochorenia a postupnému odstraňovaniu symptómov v dôsledku zlepšenie klinického obrazu.

 

Baptisia (Baptisia tinctoria R.Br.)

Má veľmi podobné terapeutické vlastnosti ako Echinacea. Má antimikrobiálny a imunostimulačný účinok, najmä v ňom obsiahnuté polysacharidy, u ktorých bolo preukázané, že zvyšujú imunitnú odpoveď organizmu.

Baptisia je považovaná za výborný terapeutický prostriedok pri infekciách horných dýchacích ciest (angína, faryngitída, sinusitída) a vírusových ochoreniach. Je obzvlášť užitočná keď sú ochorenia a infekcie spojené s horúčkou a lymfatickým preťažením.

 

Mačací pazúr (Uncaria tomentosa Willd. DC)

Farmakologické testy preukázali, že obsah alkaloidov v tejto rastline je schopný určiť imunostimulačnú a imunomodulačnú aktivitu, ktorá vedie k zvýšeniu fagocytózy zo strany makrofágov. Účinné zložky sa prejavujú hlavne v boji proti účinku DNA polymerázy a reverznej transkriptázy, ktorá sa podieľa na opakovaní / množení vírusu.

 

Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus Bung.)

Pokusy na zvieratách, a to na normálnych ako aj na tých so zníženou imunitou, preukázali schopnosť realizovať imunitnú odpoveď T buniek. Kozinec blanitý skutočne zvyšuje počet lymfocytov a polymorfonukleárnych buniek v periférnej krvi a podporuje lymfocyt blastogeneze, stimuluje humorálnu imunitu, zvyšuje tiež cytotoxický účinok lymfocytov, zároveň zvyšuje cyto -toxický účinok lymfocytov tzv. natural killer s podobnou účinnosťou na purifikovaný ľudský interferón alfa. Bola preukázaná schopnosť blokovať rast mnohých baktérií, medzi iným aj: tafylokokov, streptokokov, hemolytických streptokokov, pneumokokov.

 

Všehojovec štetinatý alebo sibírsky ženšeň (Eleutherococcus senticosus Maxim)

Extrakty všehojovca štetinatého preukázali imunostimulačnú aktivitu s nárastom fagocytózy,

počtu T buniek a NK (Natural killer) buniek, tiež aj produkciu interferónu a protilátkovú odpoveď.

 

Ruža šípová (Rosa canina L.)

Je bohatým zdrojom vitamínu C, zároveň napomáha pri stavoch s deficitom tohto vitamínu a pôsobí ako cenná terapeutická pomoc pri prevencii a liečení chorôb dýchacích ciest v zimnom období. Šípky majú široké využitie v prípade podávania antibiotík, kedy dochádza k poklesu beta a gama globulínu a zníženiu imunitnej reakcie v tele.

 

 

Užívanie:

 

Ako prevencia: jeden alebo dva flakóniky za týždeň

V akútnej fáze: jeden flakónik dvakrát  denne. Je výhodné užívať ho medzi jedlami.

Balenie:  10 fľaštičiek, spolu 50 ml